Poznańskie Targi POLEKO – XIII edycja

zlotaBiuletyn Jarosławski / Piotr Pluszkiewicz

Tegoroczna XIII edycja konkursu o „Puchar Recyklingu” przyniosła kolejne nagrody dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Leżajsku. To już jedenasty rok z rzędu, jak leżajski Zakład potwierdza swoją przynależność do najlepszych firm komunalnych w kraju.

Tym razem MZK Leżajsk zdobył:

I miejsce w kategorii „ZŁOTA BELA MAKULATURY”
pokonując w tej kategorii 50 innych podmiotów zajmujących się selektywną zbiórką makulatury.

I miejsce wkategorii „ZIELONY KONTAKT” zostawiając z tyłu 25 innych firm zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz nominację do tytułu „TYGRYSA RECYKLINGU”

Laureatami konkursu „Puchar Recyklingu” są tylko najlepsze firmy komunalne i organizacje, zajmujące się promowaniem działań na rzecz ekologii i ochrony środowiska w kraju. W tym szacownym gronie swoje stałe miejsce od jedenastu lat ma Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Leżajsku, co nie pozostawia cienia wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych firm komunalnych nie tylko w naszym regionie, ale i w Polsce.

Podczas tegorocznych Targów Poznańskich POLEKO Zakład otrzymał nagrody, które potwierdzają, że firma swoje usługi świadczy w sposób profesjonalny i rzetelny, a ich jakość stoi na najwyższym poziomie. Zdobyte nagrody są potwierdzeniem tego, że MZK Leżajsk w dalszym ciągu jest krajowym liderem selektywnej zbiórki i segregacji odpadów komunalnych. Znaleźć się w gronie najlepszych firm i organizacji jest niewątpliwie powodem do radości.

Jednak wygrać którąkolwiek z kategorii w ramach konkursu o „Puchar Recyklingu” to już ogromny sukces, tym bardziej że z roku na rok konku – rencja jest coraz większa. Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu Sp. z o.o. w Leżajsku ta sztuka udaje się nieprzerwanie od 11 lat! Świadczy to z całą pewnością o profesjonalizmie tej firmy oraz o tym, że Zakład „nie stoi w miejscu”, tylko stale rozwija się, dążąc do osiągnięcia jak najwyższych poziomów odzysku i recyklingu odpadów. Zdobyte w tym roku nagrody oraz kolejna nominacja do tytułu „Tygrysa Recyklingu” są dowodem na to, że MZK Leżajsk robi to skutecznie.

O „Puchar Recyklingu” walczą tylko najlepsi

SONY DSC

Podczas tegorocznych Targów Poznańskich POLEKO dobiegła końca kolejna, XIII edycja, prestiżowego Konkursu o PUCHAR RECYKLINGU, którego organizatorem jest redakcja „Przeglądu Komunalnego”. Finał Konkursu odbył się w dniach 19 i 20 listopada br. podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. W trakcie uroczystego spotkania wręczono tytuł „Tygrysa Recyklingu” oraz „Puchary Recyklingu” a także nagrody i wyróżnienia w pozostałych kategoriach konkursu.

Wśród uczestników największą część stanowiły przedsiębiorstwa takie, jak MZK Leżajsk czyli związane bezpośrednio z gospodarką odpadami. Ponadto w konkursie o „Puchar Recyklingu” wystartowały również, głównie w kategorii „edukacja ekologiczna”, placówki oświatowe, centra edukacji ekologicznej, stowarzyszenia ekologiczne oraz urzędy miejskie i gminne.

12Łącznie w poszczególnych kategoriach dokonano 297 zgłoszeń. Uczestnicy konkursu zebrali selektywnie ponad 425 tys. ton odpadów, czyli cztery razy więcej niż podczas ubiegłorocznej XII edycji! Zasięg programów edukacyjnych zgłoszonych w kategorii „Edukacja Ekologiczna” objął ponad 7,2 mln mieszkańców. Jest to o 2 miliony więcej aniżeli w poprzedniej edycji, co również jest swego rodzaju sukcesem firm i organizacji, zajmujących edukacją ekologiczną, w tym promowaniem segregacji odpadów.

Źródło: http://galicjusz.pl/prasa/article?jdnews_id=56897